Nálunk Maja a méhecske első számú szuperhős volt évekig. Igaz, csak Gergő a kisebbik fiam imádta, minden részt többször meg kellett néznie. Aranyos a történet, én is megkedveltem a szeleburdi méhecskét és vicces barátait. Örültem, hogy mozifilm is készült a méhecskéről.
A sztori izgalmas, mármint a kicsiknek. Maja épp hogy kikelt lárvájából, de máris olyan szeleburdi, mint hat másik. Képtelen követni a kaptár szabályait, főleg azt, amely szerint a közeli réten fészkelő darazsak örök ellenségeknek számítanak. Amikor eltűnik a méhpempő, mindenki a darazsakra gyanakszik – ráadásul Maját azzal vádolják, hogy bűnrészességet vállalt a gyalázatban. Legjobb barátját, Willyt leszámítva senki nem hiszi el Majának, hogy ő valójában áldozata az esetnek.
Hosszú és kalandos utazás veszi kezdetét a darazsak kaptárába, ahol a két kópé fényt derít a valódi bűnös kilétére, valamint végre kibékítik egymással a két ősi ellenfelet.
Maja-történelem
Maja történetét Waldemar Bonsels álmodta meg 1912-ben. A Maja, a méhecske könyv, képregény és rajzfilmsorozat formájában elevenedett meg, az eredeti német műveket számos ország vette át és fordította le saját nyelvére. Az alapmű központjában Maja és állattársai állnak, kalandjaik pedig Maja fejlődését szolgálják. A meséből gyermekopera és élőszereplős filmváltozat ugyanúgy készült, mint különböző videojátékok, reklám- és ajándéktárgyak.